Anasayfa Haberler Fuar Haberleri Yurt Dışı Fuar Ziyaretlerimiz Sürüyor
Yurt Dışı Fuar Ziyaretlerimiz Sürüyor

 

  • Akmaks Chillventa Nürnberg 2010 Fuarın’da

Firmamız 13-15 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenen Chillventa 2010 Soğutma, Klima ve Isı pompaları fuarını ziya ederek bir dizi girişimlerde bulundu.Sektöründe hep daha yukarıyı hedefleyen şirketimiz   Chillventa fuarında çeşitli şirketler ile ticari temaslarda bulundu .
Akmaks Ltd.Şti Genel Müdürü M.Akif Kocaoğlan’ın katıldığı fuara bazı ticari firmalar ile önemli bağlantılar kuruldu.

  • 30.08.2010 tarihinde Tubitak Destekli Enerji Tasarruflu Chiller Üretimini Başarıyla Tamamladık

Tubitak Destekli Enerji Tasarruflu Chiller Üretimini Başarıyla Tamamlayan firmamızın bu başarısı Ulusal basındada geniş yankı buldu.. İşte Basında yer alan  haber  ;

Endüstriyel soğutma cihazları üretimini 1996 yılından bu yana sürdüren Akmaks, yoğun Ar-Ge çalışmalarının ardından ürettiği frekans kontrollü chiller ile enerjide yüzde 15 tasarruf sağlayacak.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Akmaks Soğutma ve Isıtma San. ve Tic. Limited Şirketi Genel Müdürü M. Akif Kocaoğlan, "2010 yılında TÜBİTAK Ar-Ge desteği kapsamında 7090538 nolu 'Enerji Tasarruflu Sanayi Tipi Su Soğutma (chiller) Grubu Geliştirilmesi' projesi kapsamında ürettiğimiz frekans kontrollü chiller ile enerji de yüzde 15 daha tasarruf sağladık" dedi. Ürünleri ile bu alanda Türkiye'nin dışa bağımlılığını önlemeyi hedeflediklerini kaydeden Kocaoğlan, "Elektrik maliyetinin yüksek olduğu günümüzde normal chillerden tasarruflu olan frekans kontrollü chiller, müşteriye birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Değişken soğutma yüklerinde daha etkin tepkiler veren sistem, kompresör güç tüketimini o anki yüke göre ayarlayabiliyor. Dur-kalk periyodunda çalışan normal chiller gruplarla kıyaslandığında duruş kalkışın minimize edilmesi hem ilk kalkış akımlarının yarattığı enerji tüketiminin önüne geçmiş hem de kompresörün ömrünün uzamasını sağlıyor. Frekans kontrolün bu avantajlarının yanında sistemde kullanılan frekans kontrollü fanlar ve elektronik valflar sayesinde performans katsayısı normal chillerin çok üzerinde olan bir ürün ortaya konuldu" şeklinde konuştu.

Müşteri memnuniyetinin çok önemli olduğunun altını çizen M. Akif Kocaoğlan "Kurulduğumuz günden bu yana yurtiçi satışlarının yanı sıra yurtdışına da makine ihracatı yapıyoruz. Satış ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Üretim bandımızda birçoğu kendi özgün tasarımı olan endüstriyel chiller, su soğutma kuleleri, elektrik pano soğutma sistemleri gibi ürünler bulunuyor" dedi. Bugüne kadar ürettikleri 300'ün üzerinde endüstriyel soğutma cihazının piyasada çalışır durumda olduğunu vurgulayan Kocaoğlan, "Kurulan Ar-Ge alt yapı ve kurumsal bir yapı ile müşterilerimize gerek yedek parça gerekse servis yönünden yeterli desteği verebilecek bir yapımız mevcut. Makine imalat parkurumuz gelişen ve değişen dünya teknolojisine ayak uyduracak düzeyde" diye konuştu.
Dünya Gazetesi

  • Mostra Convegno 2010

Firmamız  Genel Müdürü M.Akif Kocaoğlan Mostra Convegno 2010 fuarını  23-27 Mart tarihleri arasında ziyaret etti. İtalya'nın Milano şehrinde düzenlenen fuar’a katılan firmamız sektöründeki yenilikleri yakından takip etmeyi sürdürmektedir.
Müşterilerimize son teknoloji Ürün Üretmeyi ve satışını benimseyen şirketimiz fuar gezilerine devam edecek..

  • 10.12.2009- GSO Başarı  Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Gaziantep Sanayi Odasının düzenlediği Gso 2009  Başarılı ödülleri sahiplerini bulurken,  Şirketimiz Ar-Ge ve İnovasyon dalında ödüle layık görüldü.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) “2009 Ekonominin Yıldızları” Ödül Töreni, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek`in katılımı ile gerçekleştirildi. Dedeman Otel`de düzenlenen ödül törenine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, milletvekilleri, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile GSO Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer, GTO Başkanı Mehmet Aslan ile çok sayıda oda ve dernek temsilcisi ile davetliler katıldı.
Ödül töreninde Türkiye`nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başaran 31 firma ile Ar-Ge ve İnovasyon başarılı çalışmalar yapan 29 firmaya ödül verildi. GSO`da 20. hizmet yılını tamamlayan Atilla Güner ve Durmuş İşsever`in de plaketle ödüllendirildiği törende, Gaziantep logosu kullanma sözleşmesi imzalayan 12 firma temsilcisine de sertifikaları verildi.

Gaziantep Marşı’nın ilk defa dinletildiği törende Nejat Koçer ve GSO Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Bakan Şimşek`e, bakırdan bir pilavlık ve Gaziantep logosu hediye etti. Şimşek, hediyesini alırken ``Gaziantep fıstık gibi şehir`` ifadesini kullandı. Ödül töreninin sonunda ise "Gaziantep Marşı" hep birlikte okundu. Törende ödül alan firmalar şöyle:

  • Ar-Ge ve İnovasyon Ödülleri:

AKTEKS AKRİLİK İPLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
AKMAKS SOĞUTMA VE ISITMA SAN. TİC. LTD. ŞTİ
ANADOLU MÜHENDİSLİK METALURJİ REFRAKTER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
ASIM SAMLI TARIM ÜRÜNLERİ İHRACAT İTHALAT VE TİCARET A.Ş.
BEŞSAN MAKARNA GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.
GÜNMAK GÜNEY DEĞİRMEN MAK. VE HELEZON SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
GÜVEN MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
MİTAŞ GAZİANTEP MAKİNA İMALAT SAN. TİC. A.Ş.
NAKSAN PLASTİK SAN VE TİC A.Ş.
ÖRNEK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
ÖZUN GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
POLAT MAKİNE-MUSTAFA POLAT
SANKO TEKSTİL İŞLETMELERİ SAN. VE TİC. A.Ş. MAKİNA ŞB.
ŞÖLEN ÇİKOLATA GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.
TİRYAKİ AGRO GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.
ÜNAL SENTETİK DOKUMA SAN. VE TİC. A.Ş.

  • İtalya Ziyareti Ve Yazılım Anlaşması

05.11.2009  tarihinde İtalya’ya ticari gezi düzenleyen firmamız İtalya’nın Podova şehrinde  Unılab Srcl  firması yetkilileri ile ticari görüşmeler  yaptı. (Unilab Coils Enterprise versiyon yazılımını firma bünyesine kattı) Ülkemizde Enerji tasarrufunun çok önemli olduğu son yıllarda Firmaların enerji tasarrufuna yönelerek yatırımlar yaptığını görüyoruz.Bu kapsamda şirketimiz Hava Soğutmalı Chiller Kondanserleri ,Soğuk Su Bataryası ve Isı eşanjörlerinin dizaynını  profesyonel ve verimli bir şekilde gerçekleştiren  bir yazılım satın aldı..Bahse konu  yazılım Chiller kondanser ve batarya  seçiminde en verimli şekilde tasarlanmasına  yardımcı olmaktadır.

 
Copyright © 2008 Akmaks Su Soğutma Grubu. Designed by Sertac Tanıtım